Calendar competiţional 2010 - oină:

- etapă desfăşurată - etapă anulată - în desfăşurare

- în curând

Nr.

Competiţia

Categ. de vârstă

Perioada

Locaţia

 

1

Camp. Naţ. de Oină în 6(sala) – tur

Seniori

27 Martie

Alexandria

2

Memorial “Tamasanu”

Juniori II

16-18 Aprilie

Bîrlad

3

Supercupa României la oină

Seniori

23-25 Aprilie

Gherăeşti

4

Curs perfecţionare antrenori

-

23-25 Aprilie

Gherăeşti

5

Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar

Gimnaziu

22-25 Aprilie

Neamţ

6

Cupa Moldovei

Juniori I, II

01-02 Mai

Vorona, Botoşani

7

Cupa Dragu

Seniori, Juniori

01-02 Mai

Salaj

8

Cupa Consiliului Judeţean Constanţa

Juniori II

8 Mai

Horia, Constanţa

9

Cupa Academicus

Juniori I

9 Mai

Rasova, Constanţa

10

Cupa Argeş

Juniori II

08-09 Mai

Mioveni, Argeş

11

Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar

Licee

13-16 Mai

Iaşi

12

Memorialul “Balan Manolache”

Juniori I

30 Mai

Râmnicelu, Buzău

13

Campionatul Naţional Seniori – Turneu regulat

Seniori

26-30 Mai

Râmnicelu, Buzău

14

Memorial “Ion Dobrescu”

Seniori

05 Iunie

Dej

15

Campionatul Naţional Antena Satelor

Juniori

05-06 Iunie

Dej

16

Cupa Gherăeşti

Seniori

5 Iunie

Gherăeşti

17

Cupa Prieteniei

Juniori II Feminin

05-06 Iunie

Rasova, Constanţa

18

Cupa Federaţiei

Seniori

12-13 Iunie

Prudeni, Vâlcea

19

Campionatul Naţional de Seniori Turneu 1 Play Off

Seniori

26-27 Iunie

 

20

Cupa Poliţiei de Frontiera

Seniori

02-04 Iulie

Rădăuţi, Suceava

21

Cupa Monteoru

Seniori

03 Iulie

Sarata Monteoru-Buzău

22

Cupa României

Seniori

22-24 Iulie

Constanţa

23

Curs perfecţionare antrenori

-

22-24 Iulie

Constanţa

24

Cupa “Cleopatra” pe plajă

Seniori, juniori

25 Iulie

Mamaia

25

Memorial “Mircea Tomescu”

Seniori

25 Iulie

Constanţa

26

Campionatul Naţional Juniori I, II

Juniori I, II

05-08 August

Constanţa

27

Campionatul Naţional de Seniori Turneu 3 Play Off

Seniori

14 August

 

28

Cupa Zarandului

Seniori, juniori

14-15 August

Almas, Arad

29

Campionatul Naţional de Seniori Turneu 4 Play Off

Seniori

05 Septembrie

 

30

Memorial “Marin Georgescu”

Seniori

18 Septembrie

Olteni, Teleorman

31

Cupa “Surdila Greci”

Juniori II

18 Septembrie

Surdila-Greci, Brăila

32

Cupa Tataru

Seniori, juniori

25-26 Septembrie

Tataru-Brăila

33

Cupa Satelor

Seniori

01-03 Octombrie

Băileşti-Boureni Dolj

34

Cupa Comlodul

Seniori, juniori

02-03 Octombrie

Raciu Mureş

35

Cupa Castanelor

Juniori I, II

10 Octombrie

Coruia, Maramureş

36

Cupa Olteniei

Juniori II

09-10 Octombrie

Prundeni, Vâlcea

37

Campionat Judeţean

Juniori II

09 Octombrie

Poarta Albă Constanţa

38

Campionat Judeţean

Juniori I

10 Octombrie

Constanţa

39

Cupa Antena Satelor

Seniori

23-24 Octombrie

Alba Iulia

40

Camp. Naţ. de Oină în 6(sala)

Juniori I, II

27-28 Noiembrie

Târgu, Secuiesc

41

Camp. Naţ. de Oină în 6(sala) – retur

Seniori

11-12 Decembrie

Braşov

42

Campionat Judeţean de oină în 6 (sala)

Juniori II

18 Decembrie

Ciobanu, Constanţa

43

Campionat Judeţean de oină în 6 (sala)

Juniori I

19 Decembrie

Medgidia

[^ sus]